Polski lider ubezpieczeń mobilnych wchodzi na Litwę

Digital Care, lider usług ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w Polsce, rozpoczął współpracę z litewskim operatorem sieci komórkowej Bite, świadczącym usługi w krajach bałtyckich. W jego ofercie znalazł się nowy pakiet, w ramach którego klienci otrzymają ubezpieczenie wyświetlacza. Wejście na rynek litewski to pierwszy krok w zagranicznej ofensywie firmy.

Ochrona wyświetlacza to flagowy produkt Digital Care, który można zamówić przy zakupie telefonu u największych polskich operatorów sieci komórkowych. Nie bez powodu program ubezpieczeniowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem konsumentów. Ze statystyk wynika, że aż osiem na dziesięć uszkodzeń smartfonów dotyczy właśnie wyświetlacza.

Na atrakcyjność usługi wpływa również fakt, że proces naprawy uszkodzonych urządzeń odbywa się w systemie door-to-door, co dla beneficjentów oznacza załatwienie sprawy szybko i bez wychodzenia z domu, a zgłoszenia szkody można dokonać na specjalnej platformie online lub przez call center. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość śledzenia krok po kroku statusu naprawy w internecie.

Ekspansję na litewski rynek Digital Care rozpoczęła od podpisania umowy z tamtejszym operatorem sieci komórkowej Bite. Ochrona wyświetlacza będzie jedną z usług oferowanych w abonamencie, razem z aplikacją antywirusową, roamingiem zagranicznym i pakietem internetu. Partnerem polskiej firmy w realizacji programu będzie towarzystwo ubezpieczeniowe Sompo Canopius i międzynarodowa firma brokerska AON.

– Rozpoczęcie działalności w krajach bałtyckich to dla nas ważny etap rozwoju. Nawiązanie współpracy z Bite na rynku litewskim to dopiero początek, ponieważ już we wrześniu ruszy podobny program na Łotwie. Naszym celem jest uzyskanie pozycji międzynarodowego lidera rozwiązań ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych – mówi Aleksander Wistuba, Chief Business Development Officer i członek zarządu Digital Care. W najbliższym czasie spółka planuje rozszerzyć swoją działalność na kolejne państwa europejskie takie jak Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Czechy czy Serbia.

Firma Digital Care powstała w 2012. Obecnie spółka zajmuje pozycję lidera w tworzeniu i administrowaniu programów ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych w kraju. Oferowane przez nią rozwiązania, które powstają we współpracy z wiodącymi polskimi i globalnymi towarzystwami ubezpieczeń, kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Wśród nich znajdują się m.in. operatorzy sieci komórkowych Orange, Play, Plus oraz takie sieci jak NEONET czy X-kom.

Podobne wpisy

Digital Care wchodzi na Łotwę. Kolejny sukces polskiej firmy

18 Października 2016

Polski lider usług ubezpieczeniowych dla urządzeń mobilnych kontynuuje ekspansję na kraje bałtyckie. W lipcu spółka Digital Care wkroczyła na rynek litewski, by kilka tygodni później zaoferować swój produkt mieszkańcom leżącej w sąsiedztwie Łotwy. W obu państwach firma nawiązała współpracę z operatorem telekomunikacyjnym Bite, dostarczając mu swój flagowy program – ubezpieczenie wyświetlacza dla smartfonów i tabletów. […]

Czytaj więcej

Digital Care wdraża program ochrony wyświetlacza z chorwackim Tele2 i uruchamia swój piąty kontrakt zagraniczny

18 Grudnia 2017

Chorwacki telekom Tele2 rozpoczął sprzedaż produktu „Ochrona Wyświetlacza” dostarczanego przez Digital Care sp. z o.o. i AmTrust. W ramach produktu klienci Tele2 otrzymają kompleksową ochronę wyświetlacza urządzenia w sytuacji jego przypadkowego uszkodzenia.

Czytaj więcej

Plus we współpracy z Digital Care wprowadza usługi serwisowe dla klientów biznesowych

22 Grudnia 2017

Operator sieci Plus rozpoczął sprzedaż dwóch usług dedykowanych klientom biznesowym – „Serwis Urządzenia dla Firm” oraz „Serwis Wyświetlacza dla Firm”.

Czytaj więcej