10 Maja 2022

Najem smartfona – najlepsze rozwiązanie dla portfela i dla środowiska

Smart shopping

W ostatnich latach obserwujemy znaczące zmiany związane z podejściem do zakupów. Pandemia sprawiła, iż większość naszych decyzji zakupowych podejmujemy w domu, w związku z czym na wybór najatrakcyjniejszej oferty możemy poświęcić więcej czasu. Internet daje nam również wiele opcji i możliwość pogłębionego researchu produktu lub usługi, którą jesteśmy zainteresowani.  

W nurt inteligentnych zakupów wpisuje się również najnowszy trend, czyli korzystanie zamiast kupowania. Do niedawna jedyną opcją na użytkowanie produktu było zapłacenie pełnej kwoty lub zakup na raty. Jednak coraz częściej decydujemy się na rozwiązania oparte na korzystaniu. Nic dziwnego, mają one wiele zalet i są korzystniejsze dla środowiska niż tradycyjne kupowanie. Z modelu korzystania zamiast kupowania możemy skorzystać również w przypadku urządzeń mobilnych, takich jak telefony, komputery czy tablety. W tym wypadku ciekawym i coraz bardziej popularnym sposobem finansowania sprzętu jest najem, który jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla naszego portfela, jak i środowiska.

Jakie są jego zalety?

1)     Dostęp do najnowszych urządzeń w zamian za najniższą miesięczną opłatę.

Nie da się ukryć, że rosnące ceny, w tym również elektroniki, są coraz bardziej dotkliwe dla naszych portfeli. Smartfony i urządzenia klasy premium stają się coraz droższe i coraz mniej dostępne. Rosną również stopy procentowe, zwiększając koszt zakupów na raty. Jednak w przypadku najmu możliwe jest korzystanie z wybranego produktu w zamian za jedynie 3% wartości urządzenia miesięcznie – przykładowo ceny najmu najnowszych modeli iPhone13 Pro zaczynają się już od 129 zł miesięcznie. W ten sposób korzystamy z telefonu płacąc nie więcej niż 80% jego wartości.

2)     Możliwość wymiany urządzenia na nowszy model już po 12 miesiącach

Dzięki najmowi uzyskujemy gwarancję dostępu do najnowszych modeli ulubionych marek w trakcie trwania umowy. Już po 12 miesiącach możemy wymienić nasz telefon na jego nowszą wersję i być na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi.

3)     Korzyści dla środowiska

Dzięki ofercie najmu możemy zapewnić telefonom i innym urządzeniom elektronicznym drugie życie, redukując ilość szkodliwych elektrośmieci. Umowę najmu podpisujemy na dwa lata, a po tym okresie zwracamy nasz sprzęt bez konieczności martwienia się o jakiekolwiek formalności. Następnie urządzenie jest profesjonalnie czyszczone z wszelkich danych i odnawiane. Tak przygotowane ponownie trafia na rynek, w ręce nowego właściciela, zyskując drugie życie. Czas życia urządzenia wydłuża się, a ślad węglowy związany z produkcją smartfonów zmniejsza się.

4)     Bezpieczeństwo 

Urządzenie, z którego korzystamy, możemy dodatkowo objąć usługą serwisową w korzystnej cenie, dzięki czemu bez stresu będziemy mogli cieszyć się naszym smartfonem, bez zamartwiania się o koszty ewentualnej naprawy. W ofercie Digital Care, wprowadzonej we współpracy z iMad (autoryzowanym sprzedawcą i serwisem urządzeń firmy Apple), w prezencie do wynajmowanego telefonu dostaniemy także etui i szkło hartowane.

5)     Wniosek bez wychodzenia z domu

Najem, tak jak i zakup, możemy bezproblemowo zrealizować bez wychodzenia z domu na stronie www. Wszelkie formalności zredukowane są do minimum, a wniosek wystarczy wygodnie wypełnić przez internet, po czym w kilka minut otrzymamy decyzję i zamówimy kuriera, który dostarczy umowę i nasz nowy telefon. Oczywiście smartfony możemy wynająć też tradycyjnie, u sprzedawcy w jednym z salonów iMad w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Rozwiązanie dla firm i klientów indywidualnych

Najem do rozwiązanie zarówno dla klientów biznesowych, jak i użytkowników indywidualnych. Przedsiębiorcy cenią sobie najem ze względu na możliwość wrzucenia w koszty części opłaty miesięcznej i oddania lub wymiany urządzeń po zakończeniu umowy. W przypadku klientów indywidualnych rozwiązanie to obniża „próg wejścia” do świata najnowszych technologii dla użytkowników, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy zakup urządzenia premium.

 

 

 

 

Podobne wpisy

22 Sierpnia 2019

iMad wprowadza usługi SafeScreen i SafeScreen+ dla użytkowników iPhone’ów

Firma iMad, we współpracy z Digital Care, poszerza swoją ofertę produktową o usługi SafeScreen i SafeScreen+, w ramach których klienci...